789 149 190
Pon-Pt 8:00 - 16:00

Co możemy dla ciebie wyczyścić

Zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług czyszczenia laserem. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz odświeżyć powierzchnię swojego domu, biura, czy pojazdu, jesteśmy gotowi sprostać Twoim oczekiwaniom. Nasze zaawansowane systemy czyszczenia laserem pozwalają nam skutecznie usuwać uporczywe zabrudzenia, bezpiecznie i bez śladu.

Laserowe czyszczenie metali

Metale i stopy metali to materiały najczęściej czyszczone laserem. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze metale bardzo dobrze odbijają światło a co za tym idzie promienie lasera, które przenosząc zadaną energię nie przekazują jej podłożu z metalu a jedynie będącym na nim zanieczyszczeniom. Drugim powodem jest właściwość metali do bardzo dobrego przekazywania energii cieplnej. Właściwość ta pozwala na stosowanie laserów bardzo wysokich mocy, które mogą czyścić grube warstwy zabrudzeń z dużą prędkością, bez obawy o uszkodzenie powierzchni.

Wszechstronność czyszczenia laserowego, które oferujemy w naszej firmie, sprawia, że doskonale radzi sobie ono z różnorodnymi zanieczyszczeniami stali, innych stopów albo metali. Rdza, sadza, tłuszcze, kamień, powłoki malarskie — zabrudzenia te mogą pojawić się na powierzchni rozmaitych elementów w odmiennych warunkach. Z tego względu czyszczenie laserowe stali i metali znakomicie sprawdzi się między innymi w szeroko rozumianym przemyśle, przetwórstwie spożywczym, warsztatach samochodowych, wielkopowierzchniowych obiektach użyteczności publicznej, a nawet w instytucjach kulturalnych jak np. muzea. Usługa ta nadaje się również dla prywatnych kolekcjonerów motoryzacji, militariów albo konserwatorów zabytków.

Laserowe czyszczenie elewacji

Czyszczenie elewacji laserem możemy przeprowadzić na elewacjach z kamienia naturalnego jak piaskowiec czy granit, cegły, drewna czy tynków. Czyszczenie laserem nie sprawdzi się na elewacjach ze szkła. Laserowe czyszczenie elewacji zdobywa obecnie coraz większą popularność. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, czyszczenie elewacji laserem jest bezpieczne dla powierzchni co jest niezmiernie istotne przy czyszczeniu zabytków, detali o skomplikowanych kształtach i tynków szlachetnych.

Dużą zaletą, wykonując czyszczenie cegły laserem jest fakt, że spoiny z różnej jakości zapraw zostają nienaruszone i po czyszczeniu laserem nie trzeba ich uzupełniać. Laserowe czyszczenie elewacji zazwyczaj przeprowadzane jest w terenach ścisłej zabudowy gdzie doceniana jest kolejna zaleta czyszczenia laserowego czyli bardzo cicha praca urządzeń. Nie ma kompresorów czy sprężarek, nie ma transportu ścierniwa, nic nie jest szorowane ani odkuwane i nie ma szumu i ruchu powietrza wywołanego działaniem wysokich ciśnień.

Laserowe czyszczenie zabytków

Czyszczenie laserowe zabytków jest metodą oczyszczania, która jest bezinwazyjna a co za tym idzie bezpieczna dla czyszczonych przedmiotów. Czyszczenie laserem odsłania naturalny wygląd zabytków jak również przez usunięcie np. utlenień zapobiega postępującej degradacji lub przygotowuje do prac zabezpieczających. Ciężko jest obecnie znaleźć materiały, których nie czyści się laserem. Opracowano już wysoce precyzyjne urządzenia, które znakomicie i przede wszystkim bezpiecznie potrafią oczyszczać obrazy olejne, opracowano również metodę laserowego czyszczenia tkanin. Zastosowania takie są jednak rzadkością a czyszczenie laserowe zabytków to obecnie w większości czyszczenie laserem zabytkowych budynków i pomników, czyszczenie laserem zabytkowych aut i innych zabytków techniki, czyszczenie zabytkowej stolarki i laserowe czyszczenie militariów.

Laserowe usuwanie lakieru i farby

Laserowe usuwanie lakieru i farby możemy zastosować na bardzo wielu materiałach. Należą do nich:

  1. Metali i stopów metali.

    To materiały najczęściej czyszczone laserem. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze metale bardzo dobrze odbijają światło a co za tym idzie promienie lasera, które przenosząc zadaną energię nie przekazują jej podłożu z metalu a jedynie będącym na nim zanieczyszczeniom. Drugim powodem jest właściwość metali do bardzo dobrego przekazywania energii cieplnej. Właściwość ta pozwala na stosowanie laserów bardzo wysokich mocy, które mogą czyścić grubsze warstwy farb i lakierów, bez obawy o uszkodzenie powierzchni.

  2. Drewno

    Drewno by służyło długi czas lub by zmienić jego wygląd pokrywane jest różnymi preparatami. Laserowe usuwanie farby z drewna to nie zawsze proces bardzo łatwy. Drewno pokryte bardziej naturalnymi powłokami jak szelak czy politury, których warstwy nie są zbyt grube czyści się szybko i bezpiecznie. Usuwanie wielu grubych warstw farb np. olejnych z żywicznego drewna to inna historia. Tu trzeba nastawić się na zdejmowanie farby warstwa po warstwie.

  3. Naturalny kamień

    Laserowe usuwanie lakieru z powierzchni zrobionych z kamienia naturalnego jest dość szybkie. Im powierzchnia twardsza i bardziej zwarta tym lepszy uzyskujemy wynik. Elementy ze skał bardzo porowatych i luźnych trzeba czyścić delikatniej a co za tym idzie dłużej. Miejsca zanieczyszczone farbą, która dobrze penetrowała porowaty i miękki materiał mogą nie zostać doczyszczone żadną obecnie dostępną metodą, która nie uszkodzi czyszczonej powierzchni.

  4. Cegła

    Niezależnie od rodzaju i koloru cegły jest to dobre podłoże pod laserowe usuwanie farby i lakieru. Porowatość cegły przez rozmiar samych porów nie stanowi większego problemu. Nie wszystkie jednak modele laserów mogą czyścić cegłę bez jej odbarwiania.

  5. Szkło

    Laserowe usuwanie lakieru i farby znajduje zastosowanie do powierzchni ze szkła. Tam gdzie nie ma niebezpieczeństwa, które może spowodować odbicie lub przeniknięcie wiązki światła laserowego przez szkło, stosujemy laser do usuwania farby ze szkła. Zazwyczaj są to procesy technologiczne w produkcji, gdzie wykorzystywana jest selektywność lasera, usuwającego powłokę ze szkła w określonym miejscu i o określonym kształcie.

Laserowe czyszczenie i usuwanie rdzy

Najczęściej usuwanym, metodą laserową, zanieczyszczeniem z powierzchni metalu są ich utlenienia. Niezależnie od tego na jakim metalu bądź stopie metali pojawi się utlenienie można je usunąć laserem. Czyszczenie laserowe rdzy, czyszczenie laserowe zaśniedziałego metalu, czyszczenie patyny, czyszczenie wykwitów i czyszczenie laserem śladów po przegrzaniu to wszystko synonimy czyszczenia utlenień. Utlenienia na metalu powstają nie tylko pod wpływem mijającego czasu ale i w procesach produkcyjnych np. przy spawaniu.

Czyszczenie form wtryskowych

Tworzywa sztuczne, guma. Czyszczenie form wtryskowych laserem to coraz popularniejsza metoda w kręgu przetwórstwa tworzyw sztucznych. Formy wtryskowe ze względu na swoją dużą wartość, potrzebę niezmienności i konieczność pracy w trybie ciągłym muszą być czyszczone metodą szybką i bezinwazyjną. Czyszczenie laserowe form pozwala na szybkie i bezdotykowe oczyszczenie form nawet bez demontażu z linii produkcyjnej. Formy wtryskowe z racji specyfiki produkcji masowej zanieczyszczane są wtryskiwanym tworzywem w wielu bardzo cienkich warstwach. Rozpoczęcie procesu odkładania się zanieczyszczeń z materiałów produkcyjnych może wystąpić z wielu powodów - niezależnie jednak od przyczyny, czyszczenie form wtryskowych laserem usuwa pozostałości tworzyw sztucznych i gumy z form o różnorakich kształtach i fakturach. Stosowanie odpowiednich powłok, środków chemicznych i dbałości o formy ograniczało problem częstego czyszczenia form do minimum. Stosując jednak coraz więcej tworzyw pochodzących z recyklingu, ustalanie odpowiednich ustawień i strategii staje się coraz cięższe i często prowadzi do częstszego zanieczyszczania form. Dzięki technologi laserowego czyszczenia form można utrzymać odpowiednią jakość detalu trzymając w ryzach, szybkość produkcji i koszty.

Czyścimy elewacje, pomniki, nagrobki, rdzę, patynę, drewno oraz usuwamy graffiti
© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Novavivo
Strony internetowe Softwarepark 💚