Gry edukacyjne polecane dla dzieci w wieku przedszkolnym
Gry edukacyjne to ciekawe zabawki, które poza funkcją dostarczania rozrywki pozytywnie wpływają na rozwój najmłodszych. Takie przedmioty bywają różne i przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku, jednak okres przedszkolny to najlepszy czas na angażowanie pociech w zabawy z wykorzystaniem gier edukacyjnych.
Jak wybierać pierwsze zabawki dla niemowlaka?
Niemowlęta spędzają czas w ciągu dnia na wielu aktywnościach, jednak znaczącą jego część zajmują im zabawy. Ich źródłem mogą być przedmioty codziennego użytku, ale także zabawki, które są specjalnie przeznaczone do tego celu. W związku z tym zabawki to częsty prezent dla najmłodszych członków rodziny. Wybierając je, warto jednak pamiętać, że to nie tylko przedmioty mające dostarczać rozrywkę, ale mogą również pozytywnie wpływać na rozwój niemowlą
Jak działają tzw. manipulacyjne tablice sensoryczne?
Manipulacyjne tablice sensoryczne to zabawki dla dzieci, które poza pełnieniem funkcji rozrywkowej sprzyjają rozwojowi maluchów. Ich idea polega na...
Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?
Umiejętności jazdy na rowerze podobno się nie zapomina, mało kto jednak pamięta swoje początki, a z pewnością jest to czynność, której warto nauczyć swoje dziecko. Lekcję jazdy na rowerze najlepiej zacząć w odpowiednim czasie – co to oznacza?
Możliwości wykorzystania szafek modułowych
Szafki modułowe to uniwersalne przedmioty, które wykorzystywane są w zasadzie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność przechowywania.